Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 2-2: Στο 104′ με πέναλτι οι Αγρινιώτες πήραν βαθμό παραμονής

Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε με 2-0 στο Αγρίνιο και έδειχνε έτοιμος να πάρει μια νίκη που θα αύξανε τις ελπίδες του για παραμονή, ο Παναιτωλικός όμως δεν τα παράτησε και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 104′ με πέναλτι του Πέδρο, παίρνοντας τον βαθμό και παράλληλα σημαντική ανάσα αφού ο κίνδυνος του υποβιβασμού απομακρύνεται οριστικά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγαλύτερη ανάγκη τους βαθμούς και αυτό φάνηκε και από το πώς ξεκίνησαν το ματς, αφού στο 10′ πήραν πέναλτι για ανατροπή του Βρακά από τον Μάρτενσον, με τον Νίκα να εκτελεί και να κάνει το 0-1. Τρία λεπτά μετά ο Βρακάς είχε δοκάρι
και στο 15′ ο Ανέστης είπε «όχι» στον Νίκα, με τους Βοιωτούς να είναι καλύτεροι στο πρώτο 20λεπτο. Οι γηπεδούχοι, από την πλευρά τους, ανέβηκαν μετά το 20′ και είχαν ευκαιρίες στο 27′ με το ωραίο βολέ του Χουάνπι και στο 31′ με το πλασέ του Κολοβού, αλλά και στις δύο περιπτώσεις ο Γκροφ αντέδρασε σωστά. Και αφού δεν ήρθε […]
Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 2-2, 104′, Αγρινιώτες,panaitolikos – levadeiakos 2-2, 104′, agriniotes