Παναθηναϊκός – Άρης 0-1: Τον τελείωσε!

Ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία να πλησιάσει στο -1 από την ΑΕΚ δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος, ο Άρης όμως με γκολ του Ζαμόρα στο 2ο λεπτό τον νίκησε με 1-0, αποτέλεσμα που είναι καταδικαστικό για την ομάδα του Φατίχ Τερίμ όπως έχουν διαμορφωθεί η κατάσταση. Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν απλά τέλειο για τους Κίτρινους και εφιαλτικό για τους Πράσινους: Σέντρα του Νταρίντα στο 2′, κεφαλιά του Ζαμόρα και η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Γκολ από τα αποδυτήρια, δηλαδή, για τους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να αντιδράσουν και να γίνονται επικίνδυνοι στο 8′ με την κεφαλιά του Ούγκο που απέκρουσε ο Κουέστα και στο 9′ με το γύρισμα του Βέρμπιτς για τον Λημνιό που δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα. Δύο λεπτά μετά ο Τσέριν πλάσαρε αλλά άστοχα και στο 21′ όλοι πίστεψαν ότι ο Ζαμόρα θα έκανε το 0-2 μετά το λάθος του Ντραγκόφσκι που έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του αλλά […]
Παναθηναϊκός – Άρης 0-1,panathinaikos – aris 0-1