Παναθηναϊκός – Πανσερραϊκός 5-0: Πάρτι στη Λεωφόρο και στο +4 οι Πράσινοι

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε τον Πανσερραϊκό για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League και ήταν μπροστά με 2-0 στο 10′ και με 3-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να μένουν και με 10 παίκτες, επικρατώντας πολύ εύκολα με 5-0 και πηγαίνοντας, με παιχνίδι περισσότερο, στο +4 από τον Ολυμπιακό και στο +5 από ΑΕΚ
και ΠΑΟΚ. Το παιχνίδι δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει καλύτερα για τους Πράσινους, οι οποίοι άνοιξαν το σκορ πριν καν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό! Ο Ρούμπεν Πέρεθ έβγαλε ωραία μπαλιά για τον Σπόραρ και αυτός εκτέλεσε αμέσως για το 1-0, απλοποιώντας πολύ τα πράγματα για τη συνέχεια. Και η επιβεβαίωση δεν άργησε να έρθει, αφού με τη συμπλήρωση του πρώτου 10λεπτου ήρθε και το δεύτερο γκολ. Έστω κι αν ήταν από… αντίπαλο. Το γύρισμα του Παλάσιος είχε ως αποτέλεσμα το αυτογκόλ του Δεληγιαννίδη που προσπάθησε να προλάβει τον Βέρμπιτς, με το σκορ να είναι στο 2-0 από νωρίς και τη Λεωφόρο να περιμένει […]