Πανσερραϊκός – Αστέρας Τρίπολης 1-1: Στους «8» η ομάδα του Γκαρσία, περιμένει ΠΑΟΚ ή Βόλο

Ο Πανσερραϊκός ήταν το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στους «8» του κυπέλλου Ελλάδας μετά την εκτός έδρας νίκη του με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης και σφράγισε το εισιτήριο, περιμένοντας πλέον ΠΑΟΚ ή Βόλο, με το 1-1 στη ρεβάνς, όπου βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά ισοφάρισε με τον Άλεξιτς. Μετά τα αναγνωριστικά πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι πλησίασαν στο να ανοίξουν το σκορ στο 9′ με το παραλίγο αυτογκόλ του
Ντιαρά στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα αλλά αυτοί που το έκαναν τελικά, στο 16′, ήταν οι φιλοξενούμενοι: Εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Μάντζη και 0-1. Οι Αρκάδες ήταν, πλέον, στη διεκδίκηση της πρόκρισης και στο 24′ είχαν ευκαιρία αλλά ο Σουρλής δεν πλάσαρε καλά και η μπάλα έφυγε άουτ, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του β’ μέρους οι δύο προπονητές έκαναν τις πρώτες αλλαγές τους και στο 56′ ήρθε η ισοφάριση για τους Σερραίους […]
Πανσερραϊκός – Αστέρας Τρίπολης 1-1, Γκαρσία, ΠΑΟΚ, Βόλο,panserraikos – asteras tripolis 1-1, gkarsia, paok, volo