ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης 2-1: Νίκη-ανάσα με ανατροπή

Αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ του Παμλίδη, ο ΠΑΣ Γιάννινα έκανε στο πρώτο ημίχρονο την ανατροπή με σκόρερ τούς Παμλίδη και Λέο και νίκησε με 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης για τη 17η της Stoiximan Super League, πανηγυρίζοντας το δεύτερο τρίποντό του αφού είχε νικήσει μόνο στην… πρεμιέρα, με αποτέλεσμα να παραμείνει ζωντανός στη μάχη της παραμονής. Οι Ηπειρώτες μπήκαν πιο αποφασισμένα στο ματς και προτού συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό σπατάλησαν σπουδαία
ευκαιρία. Ο Κέβιν Ροσέρο έκανε το γύρισμα, ο Μπατίστ δεν μπόρεσε να σουτάρει, το έκανε ο Παμλίδης αλλά ο Πέπε Καστάνιο έβαλε σωτήρια για την εστία του Νίκου Παπαδόπουλου την κόντρα. Οσο, όμως, κυλούσαν τα λεπτά, οι Αρκάδες εμφανίζονταν πιο επικίνδυνοι. Και στο 10ο λεπτό έφτασαν στο γκολ. Από πάσα του Καστάνιο, ο Μιριτέλο ξέφυγε από τον Επαμεινώνδα Παντελάκη και με προβολή νίκησε τον Μπόρις Κλέιμαν για το 0-1 – 8ο γκολ του Αργεντινού φορ στο πρωτάθλημα. Ο στόπερ του ΠΑΣ παραλίγο να πάρει το […]
ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης 2-1, Νίκη-ανάσα,pas giannina – asteras tripolis 2-1, niki-anasa