ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 0-3: Στο +5 με Ποντένσε

Με τον Ποντένσε να σκοράρει δύο φορές μέσα σε 6 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και τον Ροντινέι να βρίσκει κι αυτός δίχτυα στο τέλος, ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 εκτός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League και πήγε στους 19 βαθμούς, αφήνοντας στο -5 τον ΠΑΟΚ, στο -6 τον Παναθηναϊκό που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο και στο -8 την ΑΕΚ που έχει όμως δύο παιχνίδια λιγότερα. Με ψυχολογία από την 4άρα επί του Άρη πριν λίγα 24ωρα οι Ερυθρόλευκοι μπήκαν στο παιχνίδι με αποκλειστικό στόχο τη νίκη και είχαν την πρώτη τους φάση στο 11′ με το σουτ του Μπιέλ που κόντραρε και κατέληξε κόρνερ μετά την ωραία κυκλοφορία της μπάλας και την πάσα του Ροντινέι. Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και τελικά δεν άργησε να βάλει βάσεις νίκης με πρωταγωνιστή τον Ποντένσε, ο οποίος «χτύπησε» δύο φορές μέσα σε λίγα λεπτά. Στο 17′ ο Πορτογάλος πήρε την πάσα […]
ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 0-3, Ποντένσε,pas giannina – olybiakos 0-3, pontense