Σάκκαρη – Σνάιντερ 2-1: Με ανατροπή η Ελληνίδα πρωταθλήτρια πέρασε στον τρίτο γύρο του Ίντιαν Γουέλς

ΗΜαρία Σάκκαρηστον πρώτο της αγώνα με τονΝτέιβιντ Γουίτγια προπονητή, πήρε μία πάρα πολύ δύσκολη, αλλά εντυπωσιακή πρόκριση, επί τηςΝτιάνα Σνάιντερστο Ιντιαν Γουέλς. Παίζοντας χωρίς ρυθμό στο πρώτο σετ, το έχασε με 7-5, αλλά κατέκτησε τα άλλα δύο με 6-4, 6-0 (σε δύο ώρες και 16 λεπτά) και στην επόμενη φάση θα παίξει κόντρα στηνΚαρολίν Γκαρσία. Και στην πρώτη τους αναμέτρηση, πέρυσι στη Μελβούρνη, ηΣάκκαρηείχε κερδίσει με ανατροπή.. Η Μαρία παρά το κακό της παιχνίδι στο πρώτο σετ,
λίγο έλειψε να κάνει μυθική ανατροπή. Με το σκορ 5-2 κάτω, έσβησε 7 set point σε τρία διαφορετικά game και βρέθηκε ένα πόντο μακριά από το να κάνει break και να σερβίρει για το σετ! Με λίγη τύχη και καλό σερβίς ηΣνάιντερπήρε τελικά το σετ με break στο 7-5. Παρά την αστάθεια στην απόδοσή της, ηΣάκκαρηκατάφερε να σπάσει το σερβίς της Ρωσίδας την κατάλληλη στιγμή στο δεύτερο σετ και ισοφάρισε σε 1-1. Στο τρίτο κυριάρχησε απόλυτα και έφτασε στην πρόκριση στον τρίτο γύρο […]