Βιγιαρεάλ – Παναθηναϊκός 3-2: Ξύπνησε αργά και αποκλείστηκε

Ο Παναθηναϊκός πήγε στην Ισπανία για τη νίκη ώστε να παραμείνει ζωντανός στη μάχη της πρόκρισης στους «32» του Europa League αλλά βρέθηκε να χάνει με 3-0 από τη Βιγιαρεάλ κάνοντας αρκετά λάθη, με αποτέλεσμα η αντεπίθεση που έκανε στη συνέχεια και έφερε τη μείωση του σκορ σε 3-2 να μην είναι αρκετή για να αποφύγει τον αποκλεισμό. Το ματς άρχισε με τους γηπεδούχους να απειλούν στο 4′ με την κεφαλιά του Κομεσάνια που
έφυγε λίγο άουτ και συνεχίστηκε με τη φάση του 10ου λεπτού, όταν ο Ρούμπεν Πέρεθ με δυνατό σουτ πήγε για το 0-1 αλλά ο Ρέινα απέκρουσε. Ήταν μια φάση που έδωσε ψυχολογία στην ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς και αυτό φάνηκε στα επόμενα λεπτά αφού είχε τον έλεγχο, κυκλοφορούσε τη μπάλα και δεν ένιωθε κάποια απειλή. Παρ’ όλα, αυτά, «κατάφερε» να δεχθεί δύο γκολ μέσα σε 5 λεπτά… Στο 29′ ο Άκομαχ πέρασε από δεξιά τον Μλαντένοβιτς και την κατάλληλη στιγμή γύρισε για τον Μπαένα που πλάσαρε […]