Βόλος – ΠΑΟΚ 1-5: Σταθερά στην κορυφή με νέο show

Ο ΠΑΟΚ του Ραζβάν Λουτσέσκου είναι σε τρομερή αγωνιστική κατάσταση και μοιράζει γκολ σε όλους, παίρνοντας τη νίκη και στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με το 5-1 επί του Βόλου, αποτέλεσμα που τον διατηρεί στην κορυφή της Stoiximan Super League και περιμένει να δει αν θα έχει ή όχι συγκάτοικο τον Παναθηναϊκό. Το παιχνίδι άρχισε με τους γηπεδούχους να δείχνουν διάθεση να πρεσάρουν ψηλά για να δυσκολέψουν
την κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι είχαν την πρώτη τους προσπάθεια στο 18′ με το σουτ του Ντεσπόντοφ που απέκρουσε ο Κόστιτς. Οι Θεσσαλονικείς άρχισαν από εκείνο το σημείο να ανεβάζουν τον ρυθμό τους και τελικά λίγα λεπτά μετά άνοιξαν το σκορ με τον Βούλγαρο. Στο 22′ ο Ντεσπόντοφ, μετά την πάσα του Μιχαηλίδη, απέφυγε τούς Λούνα και Ράσιτς και με ωραίο τελείωμα έκανε το 0-1. Φάση που ελέγχθηκε για να διαπιστωθεί αν ο σκόρερ είχε κάνει χέρι αλλά τελικά όλα είχαν γίνει σωστά. Λίγα λεπτά μετά, στο 29′, ήταν η σειρά […]
Βόλος – ΠΑΟΚ 1-5 Σταθερά,volos – paok 1-5 stathera