Ξέσπασε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο – «Αυτό δεν είναι οι Μπακς»

Ο σουπερ σταρ του παγκόσμιου μπάσκετ, Γιάννης Αντετοκούνμπο, πέτυχε 48 πόντους αλλά δεν μπόρεσε να γλιτώσει τους Μπακς από την 11η ήττα τους, αυτή τη φορά από τους Ρόκετς (112-108). Ο «Greek Freak» μετά τον αγώνα ξέσπασε για την κακή εικόνα της ομάδας του τονίζονται πως «αυτό δεν είναι οι Μπακς». «Η επίθεση θα είναι εκεί σε κάποια παιχνίδια και σε κάποια άλλα όχι. Η άμυνα όμως πρέπει να είναι πάντα εκεί. Και αμυντικά σήμερα δεν προσπαθήσαμε.
Δεν δείξαμε περηφάνια. Οι αντίπαλοι απλώς έμπαιναν εύκολα προς το καλάθι, εκτελούσαν ελεύθερα σουτ, έπαιρναν επιθετικά ριμπάουντ… Δεν κάναμε τίποτα. Αυτό δεν είναι οι Μπακς. Δεν είμαστε εμείς αυτοί», ανέφερε και πρόσθεσε: «Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε, βγήκαμε έξω και ήμασταν ανταγωνιστικοί, παλέψαμε περισσότερο και το κάναμε πιο δύσκολο στους Ρόκετς. Αυτοί είμαστε πραγματικά. Όμως στο πρώτο ημίχρονο δεν το κάναμε. Αυτό δεν είναι καλό, γιατί αυτή τη στιγμή παίζουμε ένα μπάσκετ, ειδικά αμυντικά, που δεν είμαστε οι πραγματικοί μας εαυτοί». «Πρέπει να βελτιωθούμε. […]
Ξέσπασε, Γιάννης Αντετοκούνμπο – Αυτό, Μπακς,xespase, giannis antetokounbo – afto, baks