«Φωτιά» στην μάχη ουραγών

Οι Σικάγο Φάιρ επικράτησαν με μεγάλη δόση τύχης του Τορόντο με 2-0 και ξέφυγαν από την τελευταία θέση της ανατολικής περιφέρειας του MLS.Η «φωτιά» προηγήθηκε στο 16ο λεπτό με κοντινό σουτ του Ντομινίκ Οντούρο, αν και οι φιλοξενούμενοι είχαν μπει δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι επανήλθαν στο δεύτερο ημίχρονο και έχασαν αρκετές ευκαιρίες με κορυφαία το δοκάρι του Τζούλιαν Ντε Γκούζμαν. Στο 69ο λεπτό, όμως, ο Νταν Γκαργκάν πέτυχε το 2-0 με κεφαλιά.Στο 77ο λεπτό, ο Ράιν Τζόνσον σημείωσε το δεύτερο δοκάρι του Τορόντο ενισχύοντας την άτυχη
πορεία της ομάδας του σχεδόν από την αρχή της σεζόν. Πλέον αυτή βρέθηκε στην τελευταία θέση της Ανατολής με 21 πόντους, καθώς η ομάδα του Φρανκ Κλόπας «ανέβηκε» στους 24.Σικάγο Φάιρ: Τζόνσον, Γκιμπς, Σεγκάρες, Ανιμπάμπα, Γκαργκάν, Πάπα (73’ Μπάρους), Πάους, Νιάρκο, Πάρντο, Γκραζίνι (89’ Ναζαρίτ), Οντούρο (91’ Χούσιντιτς).Τορόντο: Κόσιτς, Μπόρμαν (80’ Μόργκαν), Έκερσλεϊ, Άιρο, Φρινγκς, Στίνσον, Ντε Γκούζμαν (61’ Γιουρασόφσκι), Τζόνσον, Μαρτίνα (46’ Στούργκις), Μαρόσεβιτς, Πλάτα.