Super League 2: Νίκη παραμονής για τον Καμπανιακό- Χωρίς νικητή στην Λάρισα

Επίδειξη δύναμης έκαναν τα Χανιά που επικράτησαν της Ηλιούπολης με 6-2. Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με τον Μάναλη ενώ ο Παντελίδης ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 19. Ο Λεμονής στο 26 έβαλε ξανά την ομάδα του μπροστά στο σκορ και στο 30 ο Μάναλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Ο ίδιος παίκτης στο 65΄έγραψε το 4-1 και ο Παντελίδης

μείωσε σε 4-2 τρία λεπτά αργότερα. Ο Μάναλης πέτυχε το τέταρτο του γκολ στο ματς για το 5-2 στο 81 και το τελικό 6-2 σημείωσε ο Σερβιλάκης.

Χανιά : Καλογεράκης, Μπάτζιος (54′ Σέχου), Μαζουλουξής, Κατσούρι (54′ Νίλι), Σιλά (61′ Σερβιλάκης), Τσορνομάζ, Λεμονής, Τσέλιος, Μανουσάκης (82′ Βόρφι), Κόλα (61′ Μιούλερ), Μάναλης.

Ηλιούπολη : Πολίτης, Τοπάλ, Τσαφταρίδης, Βασιλούδης, Παντελίδης, Κρέτση, Γκουτσούλιας, Ανδρέου (46′ Λατίνοβιτς), Φουρλάνος, Φρίμποργκ, Βενάρδος.

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το ματς ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Μακεδονικό με την ομάδα της Λάρισας, να ολοκληρώνει στη δεύτερη θέση πίσω από τον Λεβαδειακό. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν με τον Πεντρόσο στο 26΄και ο Γρηγοριάδης, διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 36ο λεπτό.

ΑΕΛ : Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Παπαδόπουλος, Στάμου, Θ. Παπαγεωργίου, Θωμαΐδης, Αντράντα, Στίνα (62′ Τσουμάνης), Μαυριάς, Νίνο (62′ Μιλτιάδης), Πεντρόσο.

Μακεδονικός: Περντρέου, Μπουκουβάλας, Γρομητσάρης, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Μελετίδης (61′ Ζαφειράκης), Χάσεκ, Τσιλιγγίρης (61′ Παναγιωτούδης), Γρηγοριάδης (61′ Μπουλάτοβιτς), Ραμίρεζ, Σιμόνι.

Ισόπαλο χωρίς γκολ τελείωσε το ματς ανάμεσα σε Καλαμάτα και Ιωνικό.

Καλαμάτα: Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Στρούγγης, Κωστούλας, Καρασαλίδης, Κατάλντι (68′ Κωνσταντινόπουλος), Λόπεζ (76′ Μόζερ), Άλβες (68′ Κάνιας), Ακόστα (68′ Γρίβας), Πάσας (84′ Μουζάκης).

Ιωνικός: Χριστοδούλης, Σαλίνας, Ντάουντα, Γκίνη (86′ Γκαρντάφσκι), Ιωαννίδης (63′ Σερπέζης), Οικονομόπουλος, Σόουζα, Μπορταγκαράι, Δρίτσας (58′ Λινάρδος), Ζάχαβι.

Ο Καμπανιακός έκανε βήμα παραμονής επικρατώντας της Κοζάνης με 1-0 χάρη σε γκολ του Νίκου Καθάριου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο δευτερο λεπτό των καθυστερήσεων, Ο Καμπανιακός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ηρακλή στις 22 Μαΐου.

Καμπανιακός (Αμανατίδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος, Λαγωνίδης, Γιουκούδης (78′ Μυστακίδης), Σαρβανίδης (67′ Προσκυνητόπουλος), Μανιός (65′ Ν. Καθάριος), Μπούσης, Έππας, Φροσύνης, Γαρύφαλλος, Τότσκα.

Κοζάνη (Διγκόζης): Καραγκιόζης, Πάνος (68′ Παπαδόπουλος), Τάτσης, Σουλιώτης, Ίτσιος, Σιατραβάνης (65′ Γραμμένος), Καλλέργης, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Γιάκος, Μαξίμοβιτς (79′ Ποζατζίδης).

Η Καρδίτσα πήρε σημαντική νίκη κόντρα στον Αιολικό με 2-1 με ανατροπή. Ο Μπαλογιάννης έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα της Μυτιλήνης με τον Μπούζα να ισοφαρίζει στο 43. την ανατροπή έκανε ο Αθανασιάδης στο 67. Τελευταίο ματς της σεζόν για την Καρδίτσα αυτό με τον ΠΑΟΚ Β εκεό που θα ψάξει τη νίκη μήπως και παραμείνει στην κατηγορία.

Αναγέννηση Καρδίτσας : Γκέκας, Ντουμάνης (63′ Κέρθι), Γκόλιας, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Μπούζας (81′ Ζάγγος), Σαλαμούρας, Βερνάρδος (63′ Ανδρικόπουλος), Παπαδάκος (46′ Αθανασιάδης), Ξύδας (90′ Κοκκίνης), Κονίλιο.

Αιολικός: Ντόκιτς, Αλιατίδης (62′ λ.τ Χαμίντοβιτς), Γιοκέ (49′ Νούλας), Ζάκαριτς, Ενομό (46′ Ιωάννου), Μπενίτεζ, Καρανίκας, Μουχάλης, Μπαλογιάννης, Τριανταφυλλάκος (62′ Κριμιτζάς), Τριανταφύλλου.