Κρίσταλ Πάλας-Άστον Βίλα 5-0: Έτοιμη για μεγάλα πράγματα την επόμενη σεζόν! (highlights)

Η Κρίσταλ Πάλας άφησε την κατοχή στην Άστον Βίλα και χτύπησε στις αντεπιθέσεις με κυνικό τρόπο. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο πρώτο 45λεπτο, είχε 5 τελικές προσπάθειες, όλες στην εστία. Σκόραρε δύο φορές με τον εκπληκτικό Ματετά (στο 9΄και στο 39΄), ο Γάλλος που έχει σκοράρει και στα 7 παιχνίδια του Όλιβερ Γκλάζνερ στον πάγκο στην έδρα της ομάδας του, σημειώνοντας 10 γκολ στο “Selhurst Park” σε αυτό το δίαστημα, που έγιναν 11 μετά το τρίτο γκολ που πέτυχε στο 63ο

λεπτό κια διαμόρφωσε το 4-0! Προηγουμένως είχε κάνει το 3-0 o Έζε στο 54ο λεπτό.

Ο Έζε που πέτυχε το δεύτερο πρωοσωπικό του τέρμα για το εντυπωσιακό 5-0 στο 69ο λεπτό. Η Άστον Βίλα που ήταν αήττητη και στα 10 ταξίδια πρωταθλήματος στο Λονδίνο με τον Ουνάι Έμερι (7 νίκες- 3 ισοπαλίες), τελείωσε με το χειρότερο τρόπο τη σεζόν, αν και πέτυχε ένα σπουδαίο κατόρθωμα με την 4η θέση και το εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της ερχόμενης περιόδου.