Λιλ – Λιόν 3-4: Απίθανη ανατροπή στις καθυστερήσεις και ελπίδα Ευρώπης! (highlights)

Ένα ποδοσφαιρικό show έδωσε στο “Σταντ Πιέρ Μορουά” η Λιόν, καθώς με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 4-3 της Λιλ σε ένα συγκλονιστικό ματς!

Η Λιόν βρέθηκε να χάνει με 3-2 στο 85ο λεπτό, ωστόσο μπόρεσε να… αποδράσει με το “τρίποντο” με τέρματα που σημείωσε στο 88′ και το 92′, διατηρώντας “ζωντανή” την ελπίδα για ευρωπαϊκή συμμετοχή μέσω του

πρωταθλήματος.

Η Λιλ έμεινε στην καλή εμφάνιση του πρώτου μέρους και έχασε σημαντικό “έδαφος” στην κούρσα για το εισιτήριο του Champions League.

H Λιλ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Ντιακιτέ στο 21ο λεπτό, ενώ ο Ζεγκρόβα με σουτ στο 37ο λεπτό έκανε το 2-0. Ο Μπενραμά μείωσε σε 2-1 στο 66ο λεπτό και ο Φοφανά έκανε το 2-2 στο 82′.

Ο Ντιακιτέ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Λιλ στο 85ο λεπτό, ωστόσο η Λιόν με γκολ του Λακαζέτ στο 88ο λεπτό και του Μπαλντέ στο 92′ έκανε το 4-3 και κατέκτησε τους τρεις βαθμούς στην καλύτερη έδρα του εφετινού πρωταθλήματος στη Ligue 1!