ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Δεν ξανάγινε! Ανατροπή με τρεις κεφαλιές (vid)

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Δεν ξανάγινε! Ανατροπή με τρεις κεφαλιές (vid)ageorgiΠαρ, 01/22/2021 - 22:32

Είναι σπάνιο μια ομάδα να σκοράρει τρία γκολ με τρεις κεφαλιές σε ένα ματς. Κι αυτό γίνεται πιο εντυπωσιακό όταν επιτυγχάνεται σε ντέρμπι και μάλιστα δίνει νίκη με ανατροπή. Αυτό συνέβη στις 27 Ιανουαρίου 2002 στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί της ΑΕΚ με 3-2 χάρη σε τρείς κεφαλιές.

Ο Γιώργος Γεωργιάδης του Χαραλάμπους άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 18ο λεπτό, αλλά η ΑΕΚ είχε την απάντηση. Φάουλ Τσιάρτα, γυριστή κεφαλιά Ντέμη Νικολαΐδη για το 1-1 στο 33' και ανατροπή στο 38' με τον Βασίλη Λάκη. Πριν βγει το ημίχρονο ο Κατσαμπής ισοφάρισε με νέα κεφαλιά.

Τη νίκη στον ΠΑΟΚ χάρισε ο Οκκάς με νέα κεφαλιά στο 75ο λεπτό ολοκληρώνοντας την εναέρια επίθεση του Δικέφαλου Αετού του βορρά απέναντι σε εκείνον του νότου. Η ΑΕΚ γνώριζε έτσι την τρίτη συνεχόμενη ήττα με το ίδιο σκορ και έχανε έδαφος στη βαθμολογία.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - ΑΕΚ ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Δεν ξανάγινε! Ανατροπή με τρεις κεφαλιές Submitted by ageorgi on Παρ, 01/22/2021 - 12:59 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAOK_AEK_01_02_NIKI_ME_3_KEFALI… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Μετά από συγκλονιστικό ματς στις 27 Ιανουαρίου 2002 ο ΠΑΟΚ "χτύπησε" την ΑΕΚ από αέρος και με τρεις κεφαλιές πήρε τη νίκη με 3-2. Δείτε το πώς! ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - ΑΕΚ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Μετά από συγκλονιστικό ματς στις 27 Ιανουαρίου 2002 ο ΠΑΟΚ "χτύπησε" την ΑΕΚ από αέρος και με τρεις κεφαλιές πήρε τη νίκη με 3-2. Δείτε το πώς! Article publish on Παρ, 01/22/2021 - 22:32 Article hide updated date On Article is longform Off