Βιγιαρεάλ – Ρεάλ Μαδρίτης 4-4 : Απίθανο ματς με πρωταγωνιστή τον Σέρλοθ! (highlights)

Η Ρεάλ Μαδρίτης παρέμεινε αήττητη, έχοντας χάσει τελευταία φορά από την Ατλέτικο στις 24 Σεπτεμβρίου του 2023, όμως έχασε την ευκαιρία να πετύχει μια ακόμη νίκη!

Η Βιγιαρεάλ πήρε βαθμό σε ματς που βρέθηκε πίσω στο σκορ 4-1!

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο πέτυχε 4 γκολ. Ο Γκιουλέρ έκανε το 0-1 στο 15 με τον Χοσέλου στο 30 ν΄ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Ο Νορβηγός ο Σέρλοθ μείωσε σε 2-1 στο 39 όμ ως η χαρά του γκολ

κράτησε μόλις ένα λεπτό καθώς ο Βάσκεθ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για το 3-1. Ο Γκιουλέρ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ανέβασε τη διαφορά σκοράροντας για δεύτερη φορά στο ματς.

Η Ρεάλ ωστόσο φάνηκε να μένει στα αποδυτήρια στο δεύτερο ημίχρονο. Οι παίκτες του Μαρθελίνιο μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν οτιδήποτε θετικό από το παιχνίδι. ο Σέρλοθ με 3 γκολ σε οκτώ λεπτά έφτασε τα 4 γκολ και βρίσκεται κοντά στο να πάρει το βραβείο Πιτσίτσι(πρώτου σκόρερ) στην Ισπανία. Τρεις ασίστ για τον φοβερό Μορενο.

Βιγιαρέαλ: Γιέργκενσεν, Μοσκέρα, Κουένκα(46΄Αλμπιόλ), Μορένο Αλμπέρτο(80΄Τέρατς), Αχομάς(46΄Τραορέ), Κομεσάνια, Παρέχο(46΄Κοκλέν), Γκιέδες, Μορένο Ζεράρ(73΄Καπού), Σέρλοθ

Ρεάλ Μαδρίτης: Λούνιν, Γκαρθία Φραν, Ρούντιγκερ, Μιλιτάο(60΄Νάτσο), Βάσκεθ, Μόντριτς(82΄ Μαρτίν), Θεμπάγιος, Βάλβέρδε(60΄Καμαβίνγκα), Ντίαθ(68΄Ροντρίγκο), Χοσέλου, Γκιουλέρ