Λαμία – Άρης 2-4: Ανατροπή με 4 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο

Η Λαμία υποδέχθηκε τον Άρη για την προτελευταία αγωνιστική των play off της Stoiximan Super League και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν εντυπωσιακά και νίκησαν τελικά με 2-4. Αν και δεν υπήρχε το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον, είτε από τη μία είτε από την άλλη πλευρά, οι δύο ομάδες μπήκαν με διάθεση στο ματς και μετά το αναγνωριστικό πρώτο 10λεπτο
ήρθαν και οι φάσεις, με πρώτη να είναι το δοκάρι των γηπεδούχων στο 15′ σε σουτ του Τσιλούλη, ο οποίος στο 20′ είχε νέα μεγάλη ευκαιρία, αυτή τη φορά σε τετ α τετ μετά την κάθετη του Σλίβκα, αλλά μπερδεύτηκε και τελικά τον πρόλαβε ο Φεράρι. Σε αυτές τις δύο φάσεις θα μπορούσε να γίνει το 0-1 αλλά δεν έγινε, για να γίνει τελικά στη συνέχεια το 1-0 και λίγα λεπτά μετά το 2-0! Αρχικά, στο 35′, ο Τζανετόπουλος με προβολή από κοντά μετά την κεφαλιά-πάσα του Σλίβκα άνοιξε το σκορ και στη συνέχεια, […]
Λαμία – Άρης 2-4, Ανατροπή,lamia – aris 2-4, anatropi