Μιραντές-Έλτσε 1-1: Κακό αποτέλεσμα και για τους δύο (highlights)

Στο πρώτο ημίχρονο που οι δύο ομάδες είχαν διάθεση να δημιουργήσουν καταστάσεις, αλλά πρόσεχαν πολύ τις άμυνές τους ενώ και η δυνατή βροχή δεν επέτρεψε να δούμε παίχνίδι ποιότητας. Είχαν όμως αρκετές τελικές κυρίως με μακρινά σουτ.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία ανήκει στην Έλτσε με τον Κάστρο από ωραία συνεργασία με τον Τέτε Μορέντε και πλασέ στην κίνηση πυο εξουδετέρωσε πολύ δύσκολα ο Ραμόν Χουάν στην επέμβαση του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Έλτσε πήρε τη μπάλα στα δικά της πόδια και έφτασε μια ανάσα από το γκολ

με τον Μπερμέχο να σημαδεύει το δοκάρι στο 50ό λεπτό. Η ομάδα του Μπεκασέσε δεν ήταν αποτελεσματική και η Μιραντές παραλίγο να την πληγώσει με τον Μαρτίνεθ στο 68′ αλλά μπλόκαρε ο Ντιτούρο.

Κι έτσι στο 76′ ο Τομέο με κεφαλιά από κόρνερ έκανε το 1-0 για τη Μιραντές κόντρα στη ροη του αγώνα πληγωνοντας την Έλτσε. Όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν απάντηση και ισοφάρισε με τρομερό γκολ του Άνταμ Μποαγιάρ με σουτ έξω από την περιοχή. Το αποτέλεσμα αυτό έμεινε ως το τέλος και δεν ικανοποίησε καμία από τις δύο ομάδες.