Super League K15 ΠΑΟΚ – ΠΑΟ 0-0 (2-1 πεν.) : Πρόκριση στη “ρουλέτα” !

Δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας ο ημιτελικός ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ, με τον “δικέφαλο” του βορρά να είναι πάντως ανώτερος, κυρίως στο β’ ημίχρονο όπου είχε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει με πιο χαρακτηριστική αυτή του 54ου λεπτού όταν ο Χαλδέζος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι!

Δεν προέκυψε νικητής στην κανονική διάρκεια και οι δύο ομάδες πήγαν στη ψυχοφθόρα διαδικασία των πεναλτι! Εκεί ευστόχησαν, στα πέντε πρώτα από κάθε ομάδα, μόνον ο Χαλδέζος (ΠΑΟΚ) και ο Μπινιάρης (Παναθηναϊκός) με τρία πέναλτι να φεύγουν εκτός εστίας κι άλλα τρία να αποκρούονται από τους δύο τερματοφύλακες. Δύο από τον Νικολαίδη και ένα από τον Γείτονα του “τριφυλλιού”. Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ Θανάσης Φιλιπιάδης ευστόχησε στο τελευταίο πέναλτι της ομάδας ενώ ο Μπινιάρης “νικήθηκε” από τον Νικολαϊδη, και έστι οι μικροί του ΠΑΟΚ θα παίξουν στον τελικό τη ερχόμενης Τρίτης με τον Ολυμπιακό!