Μαρσέιγ - Παναθηναϊκός: Το γκολ του Βιτίνια που δεν μέτρησε μετά από έλεγχο του VAR που βρήκε εκτεθειμένο τον Σαρ

Ο Φώτης Ιωαννίδης ευστόχησε στο 90+9' από το σημείο του πέναλτι για να μειώσει σε 2-1 και να οδηγήσει στην παράταση το ματς στο Βελοντρόμ, με αποτέλεσμα το έξτρα ημίωρο να είναι άκρως δραματικό και συγκλονιστικό.

Μάλιστα, υπήρχε μία φάση που έβαλε φωτιά στις εξέδρες, με τους παίκτες του Μαρθελίνο να βρίσκουν το πολυπόθητο τρίτο γκολ στο δεύτερο μέρος της παράτασης με τον Βιτίνια αλλά τη χαρά τους να κρατάει δύο μόνο λεπτά.

Και αυτό γιατί η φάση εξετάστηκε από το VAR, με τους παίκτες του Παναθηναϊκού να διαμαρτύρονται για δύο φάουλ αλλά τελικά το τριφύλλι να σώζεται από ένα οφσάιντ, με τον Σαρ να είναι εκτεθειμένος και τον διαιτητή Όλιβερ να βλέπει τη φάση στο μόνιτορ και να μη μετράει το γκολ κρίνοντας πως επηρέαζε τη φάση.

Μαρσέιγ - Παναθηναϊκός, Βιτίνια, VAR, Σαρ,marseig - panathinaikos, vitinia, VAR, sar