Δόξα... στις καθυστερήσεις

Με σκόρερ τον Μοσχάκη στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Δόξα Δράμας «δραπέτευσε» με το σπουδαίο διπλό από το «Ελ Πάσο», παίρνοντας την νίκη με 1-0 κόντρα στην Καλλιθέα.
Εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα έμενε στο 0-0, ήρθε ο παίκτης της Δόξας να εκμεταλλευτεί την πάσα του Τσιμπλίδη και να ρίξει στο... καναβάτσο τους γηπεδούχους.Πάντως, η Καλλιθέα διαμαρτύρεται για πέναλτι που δεν έδωσε η διαιτητής της αναμέτρησης, Λία Μήτση στην ανατροπή του Μαροκάκη από τον Βέρτζο, στο 67'. Πλέον, η αθηναϊκή ομάδα μόνο με θαύμα θα καταφέρει να παραμείνει στην κατηγορία καθώς παραμένει στην
τελευταία θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς.Καλλιθέα (Γιώργος Βλαστός): Μανιάτης, Κισκαμπάνης, Ζουμπουλάκης, Ηρακλής (75' Ντακόλ), Καραδήμος, Πλατέλλας, Μαρουκάκης, Πινδώνης (37' Κατσαρός), Χάλαρης, Καλτσάς (87' λ.τ Θ.Πινδώνης), Τζωρμπατζάκης.Δόξα Δράμας (Μιχάλης Γρηγορίου): Τοπαλίδης, Χατζηζήσης, Γελαδάρης, Γκονζάλες, Μαρκόφσκι, Μαραγκός (65' Μοσχάκης), Λίμα, Καρακώστας, Βέρτζος, Χατζηπαντελίδης (85' Τσιμπ