Κόκκινη επέλαση στο «Γεντί Κουλέ»

19:33 4/3/2012 - Πηγή: NewsBomb

Μ’ εμφατικό τρόπο πέρασε από το Ηράκλειο ο Ολυμπιακός επικρατώντας του ΟΦΗ 2-0 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, χάρη σ’ ένα εντυπωσιακό - ίσως το ομορφότερο του φετινού πρωταθλήματος! - γκολ του Χολέμπας στην εκπνοή του ημιχρόνου, αλλά και το παρθενικό τέρμα του Κάζιμ με την «ερυθρόλευκη» φανέλα.

Οι

Πειραιώτες έκαναν το καθήκον τους στην Κρήτη απέναντι σε μία από τις ποιοτικότερες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος παίρνοντας τη πρώτη νίκη από τις οκτώ που χρειάζονται μέχρι τέλους της φετινής Super League για να κατακτήσουν και πάλι τον τίτλο!

Ο Ολυμπιακός στο α’ ημίχρονο ήταν καταιγιστικός και «έπιασε» τον ΟΦΗ από τον λαιμό…

Με πίεση σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου, με πολύ κινητικούς τους Αμπντούν και Μιραλάς στην επίθεση, τον Ιμπαγάσα και τον Μακούν να ελέγχουν τη μεσαία γραμμή, αλλά και τον Ορμπάιθ να παίζει άριστα τον ρόλο της σκούπας μπροστά από την αμυντική γραμμή των «ερυθρόλευκων», ο Ολυμπιακός περιόρισε τον ΟΦΗ σε παθητικό ρόλο σε ολόκληρο το πρώτο 45λεπτο.

Διαβάστε περισσότερα στο: onsports.gr