Challenge Cup: Ηττα του Αρη στην Λευκορωσία από την Κομουνάλικ

Την ήττα με 1-3 γνώρισε ο Αρης στο Γκρόντνο της Λευκορωσίας από την τοπική Κομουνάλικ, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τους 32 του Challenge Cup.Η ρεβάνς θα δοθεί την επόμενη εβδομάδα και οι κίτρινοι που θα παραταχθούν πλήρεις (την Τρίτη (4/12) ο Γιώργος Γιάτσης είχε στη διάθεση του επτά παίκτες) χρειάζονται νίκη με οποιοδήποτε σκορ, προκειμένου να διεκδικήσουν την πρόκριση στο χρυσό σετ.Πάντως, παρά τις δεδομένες δυσκολίες του συγκεκριμένου ο αγώνα, ο Αρης ήταν ανταγωνιστικός, ενώ στο δεύτερο σετ χρειάστηκε μόλις 19 λεπτά για να επικρατήσει των λευκορώσων.Τα σετ: 26-24, 11-25, 25-21, 25-19.Η σύνθεση του Αρη: Κυριακίδης, Γκιρτζίκης, Μποζίδης, Κιόσης, Τζελάτη, Ριζόπουλος, Μπαμπαλιούτας (λ).