Copa Del Rey: Εύκολα η Ατλέτικο Μαδρίτης

Μάλαγα και Ατλέτικο Μαδρίτης εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στους "16" του Copa Del Rey από τα πρώτα κιόλας παιχνίδια με Καθερένιο και Ρεάλ Χαέν, αντίστοιχα.Η Μάλαγα νίκησε 4-3 εκτός έδρας την Καθερένιο, αν και οι γηπεδούχοι επέστρεψαν από το εις βάρος τους 0-2 (στο 20'), ισοφαρίζοντας σε 2-2 πριν από το ημίχρονο. Αντερσον και Σαντα Κρουζ (δύο γκολ) έκαναν το 4-2 στην επανάληψη, για να μειώσει στο 87' ο Εστέβε για τους γηπεδούχους.Η Ατλέτικο νίκησε 3-0 -επίσης εκτός- τη Ρεάλ Χαέν, έχοντας πάντως και σύμμαχο την αποβολή του Τόρες για τους γηπεδούχους μόλις στο 26'. Κόστα (πέν.), Αντριάν και Γκαρθία τα γκολ των νικητών.Προβάδισμα πρόκρισης πήρε και η Σαραγόσα, 1-0 τη Γρανάδα, ενώ η Θέλτα θα έχει δύσκολη αποστολή στη ρεβάνς, καθώς ηττήθηκε 0-2 στην έδρα της Αλμερία.