Eπιασε την Αρσεναλ η Τότεναμ

20:01 1/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Οι Πετεινοί ξεκίνησαν δυνατά το ματς και άνοιξαν από νωρίς το σκορ, με τον Φαν ντερ Φάαρτ να κάνει το 1-0 στο 19ο λεπτό.Το σκορ αυτό δεν άλλαξε μέχρι το ημίχρονο, ωστόσο, στο δεύτερο μέρος η Σουόνσι αντέδρασε και με γκολ του Σίγκουρντσον στο 59` ισοφάρισε σε 1-1, κάνοντας δύσκολη τη ζωή των γηπεδούχων.Η ομάδα του Χάρι Ρέντναπ δεν ήθελε, όμως, να χάσει την ευκαιρία που της δόθηκε μετά το στραβοπάτημα της Αρσεναλ και αύξησε την πίεσή της.Τη λύση έδωσε τελικά στο 73ο λεπτό ο Αντεμπαγιόρ, ο οποίος έκανε το 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης έγραψε το τελικό 3-1 στο 86`. Ετσι, η Τότεναμ βρίσκεται πια μαζί με την Αρσεναλ στην 3η θέση της Premier League.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το πρόγραμμα της 31ης αγωνιστικής:Σάββατο (31/3)Άστον Βίλα - Τσέλσι 2-4 (77' Κόλινς, 80' Λιτσάι / 9' Στάριντζ, 51' και 83' Ιβάνοβιτς, 92' Τόρες)Έβερτον - Γουέστ Μπρομ 2-0 (18' αυτ. ΜακΚόλεϊ, 68' Ανιτσέμπε)Φούλαμ - Νόριτς 2-1 (2' Ντέμπσεϊ, 13' Νταφ / 77' Γουΐλμπραχαμ)Μάντσεστερ Σίτι - Σάντερλαντ 3-3 (43' πέν. και 85' Μπαλοτέλι, 86' Κολάροβ / 31' και 55' Σεμπάστιαν Λάρσον, 45' Μπέντνερ)ΚΠΡ - Άρσεναλ 2-1 (22' Τααράμπτ, 66' Ντιακιτέ / 37' Γουόλκοτ)Γουΐγκαν - Στόουκ 2-0 (55' Αλκαράς, 90' Μόουζες)Γουλβς - Μπόλτον 2-3 (53' Κάιτλι, 88' Τζάρβις / 63' πέν. Μάρτιν Πετρόφ, 80' Μάρκος Αλόνσο, 84' Κέβιν Ντέιβις)Κυριακή (1/4)Νιούκαστλ - Λίβερπουλ 2-0 (19', 59' Σισέ)Τότεναμ - Σουόνσι 3-1 (19` Φαν ντερ Φάαρτ, 73`, 86` Αντεμπαγιόρ - 59` Σίγκουρντσον)Δευτέρα (2/4)Μπλάκμπερν - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00)