Ανετα η Παναχαϊκή τη Λάρισα

19:04 1/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Η ΑΕΛ συνέχισε τις κακές εμφανίσεις της και η Παναχαϊκή πήρε μία σχετικά εύκολη νίκη με 2-0.Το σκορ για τους πατρινούς άνοιξε σε κομβικό σημείο, με τον Μαπούκου να κάνει το 1-0 στο 44ο λεπτό.Η ΑΕΛ, που έχει να κερδίσει από τις 19 Φεβρουαρίου, προσπάθησε ν` αντιδράσει στο δεύτερο μέρος, αλλά την... σκότωσε ο Ουρτάδο, ο οποίος στο 50ο λεπτό έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήραν το τρίποντο.Ολα τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στα ματς της 23ης αγωνιστικήςΣάββατο 31/3Θρασύβουλος - Καλλιθέα 0-0Κυριακή 1/4Ψαχνά - Καλλονή 1-0 (70' Σέγκος)Φωκικός - Πλατανιάς 1-1 (76' Καλέργης - 90' Γκονζάλες)Γιαννιτσά - Βύζας Μεγάρων 0-1 (74' Ροβίθης)Επανομή - Βέροια 0-2 (13' Καλί, 47' Κάντι)Αγροτικός Αστέρας - Πανθρακικός 0-0Παναχαϊκή - Λάρισα 2-0 (44` Μαπούκου, 50` Ουρτάδο)