Άνετα η Νίκη Βόλου, 3-0 τον Παναιτωλικό

20:05 5/1/2013 - Πηγή: Sport.gr
Η Νίκη Βόλου δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα από τον Παναιτωλικό, του οποίου επικράτησε εύκολα με 3-0, για την 15η αγωνιστική της Fotball League.Οι βολιώτες, με αυτή τη νίκη, ανέβηκαν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας, όμως, και ένα παιχνίδι περισσότερο.Μόλις στο 6ο λεπτό, ο Φλίγκος έκανε ένα σουτ, ο Τακίδης απομάκρυνε τη μπαλα αλλά στην επαναφορά ο Πουρτουλίδης με προβολή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν, όμως το φάουλ του Σίλβα Τζούνιορ στο
47' σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.Στο 61΄, ο Σκούφαλης μπήκε στην περιοχή από πλάγια έκανε με δυνατό σουτ το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ξανά ο Πουρτουλίδης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε νωρίτερα ο Φλίγκος.Νίκη Βόλου (Στέλιος Μανωλάς): Βούρας, Ψιάνος, Κοντοδήμος, Βέρτζος, Καρατζάς, Ριζογιάννης, Πουρτουλίδης (73' Σαμαράς), Κυριάκος (81' Ουέλινγκτον), Σκούφαλης, Τάντιτς (64' Χατζής), Φλίγκος.Παναιτωλικός (Νίκος Καραγεωργίου): Τακίδης, Μπακάκης, Γκόλιας, Κούσας, Ακουάρο (44' Ιωάννου), Σφακιανάκης, Μπογκντάνοβιτς (62' Κουτσοσπύρος), Φαβάλι, Μύγας, Πασάς (46' Τζούνιορ), Καμαρά.Αναλυτικά το πρόγραμμα (Κυριακή 06/01)Αναγέννηση Επανωμής - Ηρακλής Ψαχνών (15:00)    Πανσερραϊκός - Απόλλων Σμύρνης (15:00)    Εργοτέλης - Αναγέννηση Γιαννιτσών (15:00)    Καλλιθέα - Πιερικός (15:00)    Φωκικός - Καλλονή (15:00)    Θρασύβουλος - Εθνικός Γαζώρου (15:00)    Βύζας Μεγάρων - Καβάλα (15:00)    Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή (15:00)    Λάρισα - Ηρακλής (18:00)