Αρεσαν οι νέοι της Κέρκυρας

Αρωμα... Νέων είχε η σημερινή (21/8) φιλική νίκη 1-0 της Κέρκυρας, επί της Κασσιώπης σε αγώνα διάρκειας 70 λεπτών. Ο Μπόζινταρ Μπάντοβιτς, όπως αναμενόταν, θέλησε να ξεκουράσει αρκετούς από τους παίκτες, που αγωνίστηκαν χθες κόντρα στον ’ρη. Γεγονός, που άνοιξε την πόρτα της συμμετοχής σε τέσσερις ποδοσφαιριστές της ομάδας U20, του Γιάννη Χονδρογιάννη. Συγκεκριμένα, τους Χανδρινό, Γεωργακόπουλο, Κούδα και Μπαλανίκα, γεννημένοι το ’94 και το ’95, καθένας εκ των οποίων αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο.Οι μικροί έδειξαν
θετικότατα στοιχεία. ’λλη μια μικρή απόδειξη της δουλειάς που γίνεται στα τμήματα υποδομής. Με αποκορύφωμα το γκολ, που σημείωσε ο 16χρονος, Γρηγόρης Χανδρινός και το οποίο έκρινε την έκβαση του ματς του Πλάντραφου.Το momentum, ήρθε στο 18’. Όταν από λάθος του τερματοφύλακα της Κασσιώπης, Αβραμιώτη, η μπάλα κατέληξε στον Αρμένη, αυτός επιχείρησε το δυνατό σουτ, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Χανδρινός την έστειλε στα δίχτυα.Κατά τ’ άλλα, ο Μπάντοβιτς, είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει κάποια επιμέρους πράγματα και να δει ορισμένους παίκτες του σε πάνω από μία θέσεις. Για παράδειγμα, ο Γιάντσης αγωνίστηκε και στην κορυφή της επίθεσης και δεξιά, ο Χαμπλ και ως «κόφτης» και ως στόπερ, ο Αρμένης και ως αριστερός μπακ και ως προωθημένος (πάντα στο «φτερό»), ενώ ο Οσμαν, στο α’ ημίχρονο που αγωνίστηκε, πλαισίωσε τον Ζιάμπαρη στο κέντρο της άμυνας.ΚΕΡΚΥΡΑ: Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Ζιάμπαρης, Οσμαν (36’ Κούδας), Σακελλαρίου (36’ Μπαλανίκας), Αρμένης, Χαμπλ, Πατηνιώτης, Φλαβίνιο, Χανδρινός (36’ Γεωργακόπουλος), Γιάντσης.