Διασυρμός Λάτσιο από Παλέρμο

Με πέντε γκολ στο... κεφάλι έφυγε από το Παλέρμο η Λάτσιο, που υπέστη βαριά ήττα από την τοπική ομάδα με 5-1!Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 10' με τον Μπαρέτο, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ντονάτι έκανε το 2-0. Ο Σιλβέστρε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 3-0, ενώ στο 47' ο Μπουντάν πέτυχε το 4-0, με τον Μίκολι να ολοκληρώνει το διασυρμό των λατσιάλι στο 51'.Οι φιλοξενούμενοι το μοναδικό που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 85' με τον Κόζακ, ενώ αγωνίζονταν
και με δέκα παίκτες από το 74' όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ντίαζ.Την ήττα της Λάτσιο δεν εκμεταλλεύτηκε η Ουντινέζε, η οποία έμεινε στο 0-0 με την Κάλιαρι και δεν προσπέρασε έτσι την ομάδα της Ρώμης στην τρίτη θέση.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 24ης αγωνιστικής της Serie A:Παρασκευή (17/2)Ιντερ - Μπολόνια 0-3 (37', 38' Ντι Βάιο, 85' Ακουαφρέσκα)   Φιορεντίνα - Νάπολι 0-3 (3', 55' Καβάνι, 90'+1' Λαβέτσι)Σάββατο (18/2)Γιουβέντους - Κατάνια 3-1 (22' Πίρλο, 74' Κιελίνι, 81' Κουαλιαρέλα - 4' Μπαριέντος)Κυριακή (19/2)Λέτσε - Σιένα 4-1 (32' Μουριέλ, 68' πεν. Ντι Μικέλε, 82' Κουαδράδο, Μπρίβιο - 25' Ντελ Γκρόσο)Ρόμα - Πάρμα 1-0 (26' Μπορίνι)Νοβάρα - Αταλάντα 0-0Τζένοα - Κιέβο Βερόνα 0-1 (30' Θερό) Τσεζένα - Μίλαν 1-3 (65' Πουντίλ - 29' Μουντάρι, 31' Εμάνουελσον, 55' Ρομπίνιο)Παλέρμο - Λάτσιο 5-1 (10' Μπαρέτο, 20' Ντονάτι, 42' Σιλβέστρε, 47' Μπουντάν, 51' Μίκολι - 85' Κόζακ)Ουντινέζε - Κάλιαρι 0-0