Διπλό για πλέι οφ η Νίκη, 1-0 τον Πανσερραϊκό

18:45 6/4/2013 - Πηγή: Sport.gr
Μάγκικο διπλό για τη Νίκη Βολου που επικράτησε με 1-0 του Πανσερραϊκού στις Σέρρες και σκαρφάλωσε στην 4η θέση της βαθμολογίαςΣε έντονο συγκινησιακό κλίμα πραγματοποιήθηκε ο αγώνας του Πανσερραϊκού με την Νίκη Βόλου μετά το θάνατο του Πέτρου Θεοδωρίδη, ανοίγοντας την αυλαία της 32ης αγωνιστικής της Football League.Στη θέση που καθόταν ο πρόεδρος των "λιονταριών" υπήρχε μια φωτογραφία και μία ανθοδέσμη ενώ τηρήθηκε κι
ενός λεπτού σιγή. Οι ποδοσφιαριστές του Πανσερραϊκού ήταν φανερά επηρεασμένοι από την απώλεια του Πέτρου Θεοδωρίδη και αυτό ήταν εμφανές και στη διάρκεια του αγώνα. Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι κι έτσι με γκολ του Νίκου Πουρτουλίδη στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφεραν να πάρουν το "τρίποντο" και να ανέβουν στη τέταρη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 51 βαθμούς. Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Δ. Τριανταφύλλου, Τσαούσης, Παρασκευαίδης, Μπριλάκης, Σιάκκας (71' Στεφανίδης), Κ. Τριανταφύλλου, Σίμιτς (77' Τοντόροφ), Κόντος (46' Ντα Κόστα), Γκουγκουλιάς, Τσούτσης.Νίκη Βόλου (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Βούρας, Ψιάνος, Κοντοδήμος, Βέρτζος, Σαμαράς, Ριζογιάννης, Πουρτουλίδης, Λαλίν (69' Παππάς), Σκούφαλης (84' Τάντιτς), Κυριάκος (57' Xατζής), Φλίγκος.