Διπλό στη Σεβίλη η Βιγιαρεάλ!

21:08 5/2/2012 - Πηγή: Sport.gr
Το κίτρινο υποβρύχιο νίκησε με 2-1 τη Σεβίλη στο Σάντσεθ Πιθχουάν και ανέβηκε στη 15η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς. Μάλιστα, τρέχει ένα αήττητο σερί τριών αγωνιστικών, έχοντας παίξει σ' αυτό το σετ αγώνων με Μπαρτσελόνα και Σεβίλη.Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ 22' με τον Βαλέρο, η Σεβίλη ισοφάρισε με τον Νάβας στο 33', αλλά την... τελευταία λέξη την κρατούσε ο Καμούνας, ο οποίο στο 81' έκανε το τελικό 2-1. Ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε στο 90ό λεπτό.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ
και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής:Σάββατο (4/2)Μαγιόρκα - Μπέτις 1-0 (24' Κάστρο)Αθλέτικ Μπιλμπάο - Εσπανιόλ 3-3 (26' Ντε Μάρκος, 58' Γιορέντε, 65' Μαρτίνεζ - 33' Ρομαρίκ, 48' Βάις, 90'+2' Αλμπίν)Λεβάντε - Ράσινγκ Σανταντέρ 1-1 (23' Κονέ - 61' Αράνα)Χετάφε - Ρεάλ Μαδρίτης 0-1 (18' Ράμος)Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-1 (9' Tέγιο, 72' Μέσι - 73' Βέλα)Κυριακή (5/2)Σπόρτινγκ Χιχόν - Οσασούνα 1-1 (33' Καρμέλο - 78' Λέκιτς)Σεβίλη - Βιγιαρεάλ 1-2 (33' Νάβας - 22' Βαλέρο, 81' Καμούνας)20:45GR Σαραγόσα - Ράγιο Βαγεκάνο22:30GR Ατλέτικο Μαδρίτης - ΒαλένθιαΔευτέρα (6/2)22:00GR Γρανάδα - Μάλαγα