Διπλό στην Πάτρα ο Πανιώνιος, έπειτα από δύο παρατάσεις

Συγκλονιστικό ματς έγινε στην Πάτρα με τον Πανιώνιο να νικάει έπειτα από δύο παρατάσεις τον Απόλλωνα με 99-93. Οι πατρινοί αποδείχθηκαν... επτάψυχοι, αλλά τελικά λύγισαν από τον Πανιώνιο, που είχε σε μεγάλη μέρα, Παππά και Γιάνκοβιτς.Ο Πανιώνιος μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και πήρε διαφορά οκτών πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (12-20, 10`). Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, αντέδρασαν και κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά στον
πόντο, στο τέλος του ημιχρόνου (28-29, 20`).Πάντως, ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος και το έδειξε στην τρίτη περίοδο, όταν και διατήρησε το προβάδισμά του, έστω και δύσκολα (52-57, 30`), με τον Νίκο Παππά να πραγματοποιεί μία ακόμη εξαιρετική εμφάνιση.Αξιοι συμπαραστάτες του Παππά ήταν οι Μπατής και Γιάνκοβιτς, χάρη στους οποίους οι κυανέρυθροι είχαν το πάνω χέρι και στην τελευταία περίοδο. Στα τελευταία λεπτά, όμως, οι πατρινοί έπαιξαν τα... ρέστα τους και κατάφεραν να μείνουν ζωντανοί, με τον  Γκράντι να στέλνει το ματς στην παράταση με τρεις εύστοχες βολές στην εκπνοή (76-76).Στο έξτρα πεντάλεπτο έγινε μεγάλη μάχη, με τον Πανιώνιο να παίρνει αρχικά το προβάδισμα, αλλά τον Απόλλωνα να επιστρέφει και να ισοφαρίζει εκ νέου για να οδηγηθούμε σε νέα παράταση (87-87).Εκεί, οι κυανέρυθροι κατάφεραν τελικά να φτάσουν στη νίκη, με τον Μπούκερ να σημειώνει κρίσιμους πόντους στο τελευταίο λεπτό και να υπογράφει το 99-93.