Επεισόδια, ήττα και... αναβολή της φιέστας για ΑΠΟΕΛ!

Σε εφιάλτη μετατράπηκε για τον ΑΠΟΕΛ η γιορτή τίτλου που έστησαν οι οπαδοί του στο ματς με την ΑΕΚ Λάρνακας. Ο Θρύλος ηττήθηκε 0-1, η... φιέστα πήρε αναβολή, ενώ σημειώθηκαν επεισόδια πριν από τον αγώνα ανάμεσα σε οπαδούς και τις αστυνομικές δυνάμεις!Οπως μεταφέρει το "Shootandgoal", "πριν από την έναρξη της αναμέτρησης ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ,
οπαδός των γηπεδούχων πέταξε φωτοβολίδα σε χωράφι δίπλα από το ΓΣΠ, με αποτέλεσμα να πάρει φωτιά η ξηρά βλάστηση.Ο οπαδός του ΑΠΟΕΛ συνελήφθη από την Αστυνομία, με συνέπεια να ξεσπάσει ένταση και επεισόδια μεταξύ μερίδας οπαδών του ΑΠΟΕΛ και της Αστυνομίας, που έκανε χρήση δακρυγόνων. Η αποπνικτική ατμόσφαιρα επηρέασε και την ατμόσφαιρα εντός γηπέδου, και τον κόσμο που περίμενε την έναρξη της αναμέτρησης, που τελικά καθυστέρησε περίπου πέντε λεπτά.Κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, σημειώθηκε νέα συμπλοκή μεταξύ οπαδών και Αστυνομίας, με συνέπεια στο 41' ο διαιτητής να σφυρίξει την διακοπή στο παιχνίδι, αφού αρκετοί φίλαθλοι επηρεάστηκαν από τη νέα χρήση δακρυγόνων και προσπάθησαν να μετακινηθούν από τη νότια και μεταφέρθηκε σε άλλες εξέδρες.Στο ημίχρονο, μερίδα οπαδών της ομάδας της Λευκωσίας, αποχώρησε από το ΓΣΠ, μη αντέχοντας άλλο την αποπνικτική ατμόσφαιρα"!Στο αγωνιστικό σκέλος, η ΑΕΚ νίκησε 1-0 με γκολ του Ντα Σίλβα στο 79'.