Φιλική νίκη της Βέροιας επί του Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο

Η Βέροια επικράτησε 3-2 του Ηρακλή σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στο Καυτανζόγλειο.O Ηρακλής προηγήθηκε στο 6ο λεπτό, όταν ύστερα από φάουλ του Νατσιόπουλου, ο Λέκος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λόπες κάνοντας το 1-0. Αμεση, όμως ήταν η απάντηση της Βέροιας, καθώς ένα λεπτό αργότερα (7') ο Ιωάννου με συρτό διαγώνιο σουτ ισοφάρισε σε 1-1.Μετά το πρώτο εκρηκτικό δεκάλεπτο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, για να φτάσουμε στο 27ο λεπτό, όταν σε μια αντεπίθεση της Βέροιας, ο Μορένο μπήκε στην περιοχή, έστρωσε την μπάλα στον Καλτσά και εκείνος από πλεονεκτική θέση νίκησε τον Χουάντερσον κάνοντας το 1-2 για την Βασίλισσα, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.Με την έναρξη της επανάληψης (49'), ο Μπανγκουρά που πέρασε στην κορυφή της επίθεσης του Γηραιού, βρέθηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και νίκησε τον Καντιμοίρη ισοφαρίζοντας σε 2-2 για τον Ηρακλή. Ωστόσο, η Βέροια πήρε τη νίκη στο 86', με σουτ του Ολαϊτάν και λάθος του Βοσνιάδη, που έγραψε το τελικό 2-3. Ο κόσμος του Ηρακλή ξέσπασε σε αποδοκιμασίες για την ήττα της ομάδας του...ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον (46' Βοσνιάδης), Λιόλιος (82' Θόρια), Γεωργίου (77' Μπαϊράμης), Σουλίδης (67' Μαυρίδης), Νατσιόπουλος (46' Παληγεώργος), Κωνσταντινίδης (46' Κιβρακίδης), Φερνάντες, Κραγιόπουλος (50' Σταφυλίδης), Λέκος (79' Λαβιδάς), Μπανγκουρά, Ισαάκ (67' Σαράφογλου).ΒΕΡΟΙΑ: Λόπεζ (31' Καντιμοίρης - 60' Δασκαλάκης) , Σνάουντσερ, Τζημογιάννης, Μπεθέρα (58' Σιμιχανίδης), Βιέρα, Τζούνιορ Άλβες, Μενέντεζ, Πέρεζ Μορένο (58' Ολαϊτάν), Κάλτσας (69' Σκαθαρούδης), Παυλίδης, Ιωάννου.