Φιλικό 1-1 ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΠΑΣ Γιάννενα

00:32 7/8/2011 - Πηγή: Sport.gr
Πανιώνιος και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σε φιλική αναμέτρηση στο Στάδιο της Νέας Σμύρνης, δείχνοντας πως θέλουν ακόμη δουλειά για να φτάσουν στο επιθυμητό επίπεδο. Αρκετή δουλειά έδειξαν πως θέλουν ακόμη ενόψει του νέου πρωταθλήματος οι Πανιώνιος και ΠΑΣ Γιάννινα μετά το φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Νέα Σμύρνη και ολοκληρώθηκε ισόπαλο με 1-1.Τα δυο
γκολ σημειώθηκαν στο τέλος του αγώνα, καθώς η ομάδα του Τάκη Λεμονή άνοιξε το σκορ στο 88΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κβιρκβέλια και ο ΠΑΣ ισοφάρισε στο 93' με γκολ του Γεωργίου.Ο Πανιώνιος μπήκε λίγο πιο ορεξάτος στο πρώτο ημίχρονο και η καλύτερή τοιυ ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ ήταν στο 25' με τον Κουμορτζί. Αντίθετα, για τον ΠΑΣ ο Μπακαγιόκο στο 23' σε κενή εστία δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ.Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Μπακαγιόκο στο 52' αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Στο 88ο λεπτό ο Πανιώνιος με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κβιρκβέλια έκανε το 1-0 και το τελικό 1-1 διαμόρφωσε στο 93' με σουτ του Γεωργίου. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:Πανιώνιος: Παναγόπουλος (46' Σιδεράκης), Τσότσαλιτς, Σιόβας, Κβιρκβέλια, Γιόνσον, Σάμαρης (82' Κούρντι), Όμο (46' Ριέρα), Κουμορτζί (74' Μπούζας), Γουνδουλάκης (61' Αναστασόπουλος), Οκόγιε (46' Εστογιάνοφ), Τζον (61' Κολοβός).ΠΑΣ Γιάννινα: Φεγκρούς (61' Ταμπάσης), Πάντος (78' Οικονόμου), Μπουζίντ (58' Τζημόπουλος), Κώτσιος, Μιχαήλ, Κεϊτά (67' Γεωργίου), Πατσατζόγλου (60' Λίλα), Κυριάκος (53' Μπεσέρα), Τζάνης (53' Ανδράλας), Μπακαγιόκο (58' Κουέβας), Ντε Βισέντι (74' Βίλα).