Η Ούνιξ Καζάν διέλυσε με 81-51 την Ολίμπια Λιουμπλιάνας στην Ρωσία, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Euroleague

Την τρίτη της νίκη στην φετινή Euroleague πανηγύρισε την Πέμπτη (17/11) η Ούνιξ Καζάν, επικρατώντας εύκολα με 81-51 της Ολίμπια Λιουμπλιάνας στην Ρωσία, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Euroleague.

Οι γηπεδούχοι συνάντησαν αντίσταση μόνο στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, αφού στην τρίτη περίοδο ανέβασαν στροφές, πήραν προβάδισμα 22 πόντων (61-39) και ουσιαστικά κλείδωσαν τη νίκη.

Οι σλοβένοι, πάντως ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 18-20, για να βρεθούν πάντως πίσω στο ημίχρονο με 39-34.

Από εκείνο το σημείο και μετά η Ούνιξ Καζάν επέβαλε τον ρυθμό της, πραγματοποιώντας μάλιστα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 22-5 για να φτάσουν τελικά στο θετικό αποτέλεσμα με 81-51.