Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Σεβίλη και Χερέθ στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής

Το κακό αγωνιστικό της πρόσωπο έδειξε για ακόμα μία αγωνιστική η Σεβίλη. Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την τελευταία της κατηγορίας Χερέθ, για την οποία ισοφάρισε ο Τζιόντα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Αυτή είναι η 5η συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς νίκη για τους ανδαλουσιανούς, που έμειναν στην 5η θέση.

Σεβίλη – Χερέθ 1-1 (63’πεν. Κανουτέ – 90’+2’ Τζιόντα)

Αν και το πρώτο ημίχρονο εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο για τους γηπεδούχους, δεν ήταν τόσο αποτελεσματικοί και δεν μπόρεσαν να κερδίσουν τον Ολίβα.

Οι ανδαλουσιανοί διατήρησαν τον γρήγορο

ρυθμό τους και στην επανάληψη, ωστόσο χρειάστηκαν την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κανουτέ για να ανοίξουν το σκορ. Η Σεβίλη κυνήγησε και δεύτερο γκολ, αλλά η τελική προσπάθεια έλειπε από τους παίκτες της.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι η ομάδα του Χιμένεθ, έστω και δύσκολα, θα έπαιρνε τους τρεις βαθμούς, ο Τζιόντα είχε διαφορετική άποψη και στο δεύτερο λεπτό του έξτρα χρόνου έστειλε την μ