Κλαρούδας : Στα κρίσιμα σημεία ο Εθνικός έπαιζε με... οκτώ

Παράπονα για τη διαιτησία, εστιάζοντας κυρίως στον δεύτερο διαιτητή, εξέφρασε ο τεχνικός της ΑΕΚ, Γιώργος Κλαρούδας, μετά την ήττα (πρώτη στο πρωτάθλημα) με 1-3 σετ από τον Εθνικό στην Αλεξανδρούπολη."Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Οταν πήγε στον πόντο, η Αλεξανδρούπολη
έπαιζε με... οκτώ παίκτες. Κάθε φορά που πλησιάζαμε κάτι συνέβαινε με το δεύτερο διαιτητή. εν είναι δυνατόν να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση. Ναι, η διαιτησία έπαιξε ρόλο. Εμείς έπρεπε να παρουσιαστούμε πιο καλοί. Ήμασταν πολύ νευρικοί. Γενικά δεν ήταν τόσο καλό το παιχνίδι. Συγχαρητήρια στον Εθνικό για τη νίκη του. Θα δουλέψουμε στα λάθη μας και θα προσπαθήσουμε να τα βελτιώσουμε". είπε χαρακτηριστικά ο τεχνικός της Ενωσης.Από την πλευρά του, ο ακραίος της ΑΕΚ, Γιάννης Μαντέκας δήλωσε: "Καταφέραμε και χάσαμε... Δεν θα σταθώ στη διαιτησία, αν και έκανε λάθη. Ο Εθνικός έπαιξε απλό βόλεϊ και κάναμε τα εύκολα δύσκολα. Είχαμε καλή υποδοχή, αλλά δεν μπορέσαμε να τελειώσουμε κάποιες μπάλες. Πιεζόμασταν από μόνοι μας και χάσαμε το παιχνίδι".