Κλείδωσε τα πλέι οφ ο ΠΑΣ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Κέρκυρα, ωστόσο, με γκολ του Μπράνα Ιλιτς λυτρώθηκαν στο 74`, επικράτησαν με 1-0 και σφράγισαν τη συμμετοχή τους στα πλέι οφ του πρωταθλήματος.O ΠΑΣ Γιάννινα μπήκε δυνατά στο ματς και είχε δοκάρι με τον Ντε Βινσέντι στο 6ο λεπτό. Η συνέχεια, ωστόσο, δεν ήταν ανάλογη, καθώς η μαχητική Κέρκυρα
άντεξε στην πίεση.Μπορεί οι φαίακες να μην είχαν βαθμολογικό κίνητρο, καθώς έχουν μόνο μαθηματικές ελπίδες για την παραμονή. Παρόλα αυτά έπαιξαν στα ίσια το ματς και πάλεψαν απέναντι στον ΠΑΣ, που ασφαλώς ήθελε πολύ τη νίκη για να παραμείνει σε τροχιά πλέι οφ.Το γκολ που έψαξαν πάντως οι γιαννιώτες δεν ήρθε μέχρι το ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε με 0-0.Ο ΠΑΣ Γιάννινα πίεσε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο και τελικά λυτρώθηκε στο 74` με το Ιλιτς να ανοίγει το σκορ και να δίνει τη νίκη στην ομάδα των Ιωαννίνων, η οποία σφράγισε τη συμμετοχή της στα πλέι οφ.