Με λυτρωτή τον Χαντί ο Εργοτέλης

19:20 3/2/2013 - Πηγή: Sport.gr
Με σουτ-κεραυνό έξω από την περιοχή στο 86' από τον Αγγελο Χαντί, ο Εργοτέλης λυτρώθηκε και νίκησε 1-0 την Παναχαϊκή στο Παγκρήτιο.Στο πρώτο μέρος, ο Εργοτέλης δεν έχει κάνει κάτι για να δικαιολογήσει τη θέση του στην κορυφή της βαθμολογίας, απειλώντας ελάχιστα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Ανδρούτσο. Η Παναχαϊκή αντίθετα έχει τη μία και μόνη πραγματικά καλή στιγμή του ημιχρόνου με τον Λίτση που εκτέλεσε πολύ καλά το φάουλ στο 14ο λεπτό, υποχρεώνοντας τον Αθανασίου σε μια δύσκολη επέμβαση.Οι Πατρινοί είχαν πολύ καλή στιγμή στο 53'. Μετά
από εκτέλεση φάουλ του Λίτσι, ο Φατιόν πήρε την κεφαλιά και είδε την μπάλα να σταματά στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα μεγάλη ευκαιρία στο 74' με τον Γκουρτσα να νικιέται απο τον Αθανασιου σε θέση τετ-α-τετ.Ο Εργοτέλης για 85 λεπτά φλέρταρε με την απώλεια βαθμών, ενώ θα μπορούσε ακόμα να είχε γνωρίσει και την ήττα. Ωστόσο, ο Χαντί όπως και στην Λάρισα, με μία βολίδα έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Ανδρούτσου και έδωσε την πολύτιμη νίκη στην ομάδα του.Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Γεωργίου, Τζανακάκης (66' Ρέντζας), Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Ρομάνο, Μπουχαλάκης, Λαμπίν (81' Χρυσοφάκης), Χαντί, Ουέλινγκτον, Ζάχορα (63' Ευαγγέλου).Παναχαϊκή (Γιώργος Κούτσης): Ανδρούτσος, Κοιλιάρας, Βασιλαντωνόπουλος (88' Κωνσταντινίδης), Τέλλος, Λίτσης, Βάντερσον, Σπίνουλας, Καραμανλής, Άντονι, Γκούρτσας, Κοκκίνης (88' Σαλαμαστράκης).