Νίκη κορυφής για Αχαρναϊκό

Η Γλυφάδα έκανε την έκπληξη στην 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Football League 2, καθώς πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 στην έδρα του Παναιγιάλειου. Νίκη κορυφής για τον Αχαρναϊκό.Η Γλυφάδα άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Κόντι και πήρε τα ηνία του αγώνα. Ο Λαζανάς ισοφάρισε για τον Παναιγιάλειο στο 47`, ωστόσο, η Γλυφάδα κατάφερε να πάρει τη νίκη, χάρη σε τέρμα
του Κολοτούρου στο 59ο λεπτό.Το αποτέλεσμα αυτό εκμεταλλεύθηκε ο Αχαρναϊκός, ο οποίος με τη νίκη του επί των Χανίων, σκαρφάλωσε στην κορυφή του 1ου ομίλου της Football League 2.Οσο για την Προοδευτική, βρέθηκε μία ανάσα από το διπλό στην Κόρινθο, αλλά η τοπική ομάδα έφτασε στο τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις.Σημαντική νίκη και για την Καλαμάτα, 2-0 τον Αστέρα Μαγούλας.Τέλος, Ρούβας και Επισκοπή έμειναν στο 1-1.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΑχαρναϊκός - Χανιά 2-0Κόρινθος - Προοδευτική 2-2 Παναιγιάλειος - ΑΟ Γλυφάδα 1-2 Καλαμάτα - Αστέρας Μαγούλας 2-0Ρούβας - Επισκοπή 1-1Φωστήρας - Εθνικός Αστέρας  3-0 (α.α)