Ντεμόλ: Συμβαίνει να παίζεις καλά και να μη κερδίζεις αλλά στο ματς αυτό συνέβη το αντίθετοΜπάντοβιτς: Το αποτέλεσμα μας αδικεί βάσει της εμφάνισης που κάναμε

Στις χαμένες ευκαιρίες του ΠΑΣ Γιάννινα στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα, στάθηκε ο Στεφάν Ντεμόλ, μετά το τέλος της αναμέτρησης με την Κέρκυρα. Ο βέλγος προπονητής του ΠΑΣ τόνισε παράλληλα πως αν και η ομάδα του δεν έπαιξε καλά, κατάφερε να πάρει το αποτέλεσμα. Τέλος, αποκάλυψε πως θα αναχωρήσει για το Βέλγιο για προσωπικούς λόγους. "Ηταν ένα δύσκολο παιχνίδι σήμερα. Το ποδόσφαιρο είναι όμορφο αλλά και δύσκολο. Τα πρώτα 30 λεπτά μπορούσαμε να κάνουμε το σκορ αν όχι 3-0 αλλά 2-0. Μετά το πρώτο μισάωρο δεν μπορώ να καταλάβω τι
να συνέβη, αλλά πριν όλα δούλεψαν καλά και βγήκαν τα πράγματα που θέλαμε να κάνουμε.Προσπαθήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο με αλλαγές να δώσουμε νέο αίμα στην ομάδα. Το γκολ που πετύχαμε ήταν γκολ χαρακτήρα παρά της ποιότητας στο γήπεδο. Ημασταν τυχεροί σε 2-3 περιπτώσεις που δεν δεχτήκαμε την ισοφάριση. Κάναμε μισή ώρα καλού ποδοσφαίρου, μία ώρα κακού και πήραμε το αποτέλεσμα. Συμβαίνει να παίζεις καλά και να μη κερδίζεις αλλά στο ματς αυτό συνέβη το αντίθετο", είπε ο Ντεμόλ.Μπάντοβιτς: Μας αδικεί το αποτέλεσμαΑδικη χαρακτήρισε την ήττα από τον ΠΑΣ ο Μπόζινταρ Μπάντοβις. Ο μαυροβούνιος προπονητής της Κέρκυρας τόνισε ωστόσο ότι η εμφάνιση της ομάδας του στους Ζωσιμάδες δίνει ελπίδες για τη συνέχεια του πρωταθλήματος."Το αποτέλεσμα μας αδικεί βάσει της εμφάνισης που κάναμε. Επρεπε να πάρουμε ένα βαθμό ή να κερδίσουμε. Δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, δεχτήκαμε γρήγορο γκολ, αλλά είχαμε καλή κυκλοφορία, δημιουργήσαμε φάσεις, ισοφαρίσαμε και θεωρώ ότι το δεύτερο γκολ του ΠΑΣ ήρθε λόγω έλλειψης συγκέντρωσης σε μια στημένη φάση.Μετά το 2-1 ήμασταν καλοί, αλλά μας έλειπε το γκολ. Είμαστε σε δύσκολη θέση, αλλά μετά τη σημερινή εμφάνιση μπορούμε να ελπίζουμε. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τη σωστή αντίδρασή τους", ανέφερε αρχικά ο Μπάντοβιτς και συνέχισε λέγοντας:"Στα προηγούμενα δύο παιχνίδια που χάσαμε δεν ήμασταν καλοί. Αλλά σήμερα αντιδράσαμε γρήγορα. Ο αντίπαλος δεν μπορούσε να βρει λύση. Παίξαμε καλά και έτσι θέλω να παίζουμε πάντα είτε είμαστε μπροστά, είτε πίσω στο σκορ".