Ντούμπλαρε τις νίκες η Καλλονή

Την δεύτερη συνεχόμενη φιλική νίκη της σημείωσε η Καλλονή, που επικράτησε με 4-0 της Genova International με τους Καζάκη, Μανούσο, Λεοζίνιο και Ποντάνι να χρίζονται σκόρερ για την ομάδα του Γιάννη Μαντζουράκη. Το δελτίο Τύπου του συλλόγου αναφέρει:"Μία ακόμη νίκη πέτυχε η ομάδα μας στο δεύτερο φιλικό επί ιταλικού εδάφους με αντίπαλο την Genova International.Το σκορ για την ΑΕΛΚ μας άνοιξε ο Βλάσης Καζάκης στο 36' με κεφαλιά. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό ο Γιώργος Μανούσος εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι κάνοντας το 2-0. Στο 68' έπειτα από ωραίο ένα-δύο του Δημήτρη Μπουρού
με τον Λεοζίνιο ο δεύτερος, αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα πλάσαρε κάνοντας το 3-0 για την ομάδα μας. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ποντάνι με ωραίο πλασέ στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Γιώργου Μανούσου.Αρχική ενδεκάδα: Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Λεάντρο Πίντο, Αναστασιάδης, Λίμα, Φαρία, Μαρσέλο, Γκαρσία, Βλαστέλλης, Καζάκης, Ντος ΣάντοςΣτη συνέχεια του παιχνιδιού αγωνίστηκαν κατά διαστήματα οι: Hogg, Μάππας, Γάλας, Ποντάνι, Βαλιός, Κριπιντίρης, Σιλιγαρδάκης, Γιουκαρής, Λεοζίνιο, Μανούσος, Μπουρούς, Ματίας, Μούτσα, Ευαγγελιδάκης, Λαμπρόπουλος, Ντάμπος".