Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 του Αιγάλεω σε φιλικό παιχνίδι στην Παιανία

Την ώρα που Ολυμπιακός, Αρης, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ αναμετρούνταν μεταξύ τους με έπαθλο μια θέση στα προκριματικά του Champions League, ο Παναθηναϊκός

που έχει δεδομένη τη θέση στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης ως πρωταθλητής έδινε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα με το Αιγάλεω στις εγκαταστάσεις της Παιανίας. Οι πράσινοι, που ως επί το πλείστον αγωνίστηκαν με παίκτες που δεν είχαν πολλά λεπτά συμμετοχής στην κανονική διάρκεια της σεζόν, αλλά και νεαρούς από την Golden Team, επικράτησαν εύκολα με 3-0, χάρη σε δύο γκολ του... καυτού Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου και ένα του Αντώνη Πετρόπουλου.

Το σκορ άνοιξε ο... Πετρογκόλ με τέρμα που σημείωσε στο 20ό λεπτό, ενώ τη σκυτάλη πήρε στη συνέχεια ο Χριστοδουλόπουλος, ο οποίος πέτυχε το 2-0 στο 30' και έκλεισε το σκορ στο 65' κάνοντας το τελικό 3-0.

Ο Νίκος Νιόπλιας παρέταξε το Τριφύλλι με τους: Καρνέζη, Γκάμπριελ (60' Τριανταφυλλόπουλο), Σαριέγκι, Μπιέρσμιρ, Λιόλιο (60' Κόϊ), Μαρίνο, Φέτση (60' Σταμπολζίεφ), Ρουκά