Ολα μηδέν στον Κάμπο

20:15 6/1/2013 - Πηγή: Sport.gr
Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν ΑΕΛ και Ηρακλής στο ματς που διεξήχθη στο "AEL FC ARENA" το απόγευμα της Κυριακής για την 15η αγωνιστική της Football League.Πολύ καλό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες, με την ΑΕΛ να είναι καλύτερη χωρίς όμως να έχει το καθαρό μυαλό να πετύχει το γκολ.
Στο 36', οι βυσσινί ζήτησαν πέναλτι σε τράβηγμα του Σαββίδη στον Χασομέρη, όμως ο διαιτητής Σφακιανάκης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι...Στην επανάληψη ο ρυθμούς του αγώνα δεν ήταν το ίδιο καλός με την ομάδα του Μιχάλη Ζιώγα να μην μπορεί να σκοράρει, ενώ και ο Γηραιός δεν είχε την μεγάλη ευκαιρία για να απειλήσει την εστία του Σέρεμετ.Ετσι, το 0-0 σφράγισε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.ΑΕΛ (Μιχάλης Ζιώγας): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Παγώνης, Σκόνδρας, Γιώτας, Πόνσε, Νεμπεγλέρας, Ζεκίνια (59' Ζουρούδης), Χασομέρης, Δεινόπαπας (80' Μπλέντι), Τσίγκας (68' Καρανίκας).Ηρακλής (Γιώργος Στράντζαλης): Χουάντερσον, Σαββίδης, Ντε Σόουζα, Λόπεζ, Βαγγελόπουλος (46' Νατσούρας), Τσερκέζος, Σουλίδης, Γεωργίου, Χοβέ (75' Χιονίδης), Κριβοκάπιτς (65' Παληγεώργος), Στεφανίδης.