Πέρασε και από την Τσαριτσάνη η Καλαμαριά

Ασταμάτητος ο Απόλλων Καλαμαριάς, πέρασε και από τη δύσκολη έδρα του Οικονόμου Τσαριτσάνης και με 5 στα 5 οδηγεί την κούρσα στον 2ο όμιλο της Football League 2.Ο Λεπτοκαρύδης έβαλε τις βάσεις για τη νίκη του Απόλλωνα, καθώς άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Οικονόμος αντέδρασε και ισοφάρισε στο 19` με τον Γούναρη, αλλά η Καλαμαριά βρήκε τον τρόπο να... αποδράσει από την Τσαριτσάνη.
Σκόρερ του νικητήριου γκολ ο Κισκαμπάνης στο 54ο λεπτό.Στο κυνήγι του Απόλλωνα στην κορυφή της βαθμολογίας παρέμεινε η Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία νίκησε με 2-1 στο ντέρμπι με τη Δόιξα Κρανούλας.Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 5ης αγωνιστικήςΒατανιακός - Ακαδημία Πλαταμώνα 2-2 (39', 86' Μανίκας - 20' πεν Πλατάκης, 72' Κυρτέγος) Οδυσσέας Κορδελιού - Τύρναβος 0-1 (12' Τσούκαλος) Τηλυκράτης Λευκάδας - Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-1 (57' Σαχινίδης)Ζάκυνθος - ΑΟ Κασσιόπη 2-1 (25' πεν Τσίτσης, 30' Σολομωνίδης - 65' Καραγιάννης)Αναγέννηση Καρδίτσας - Δόξα Κρανούλας 2-1 (51', 75' Αθανασιάδης - 2' Κάκαβος)Οικονόμος - Απόλλων Καλαμαριάς 1-2 (19' Γούναρης - 10' Λεπτοκαρίδης, 54' Κισκαμπάνης)