Περίπατος της ΤΣΣΚΑ στην Τουρκία, 85-58 την Μπεσίκτας

Την πρώτη εύκολη νίκη της στην Ευρωλίγκα πέτυχε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας η οποία επικράτησε με σκορ 85-58 της Μπεσίκτας μέσα στην Τουρκία.Στο ξεκίνημα του αγώνα η Μπεσίκτας προηγήθηκε με 4-0 και 6-3, όμως η ΤΣΣΚΑ ισοφάρισε και πήρε το προβάδισμα με αιχμή του δόρατος τον Κρστιτς. Ο τελευταίος έφτασε γρήγορα τους 8 πόντους κι έγραψε το 18-22,
πριν ο Φάλκερ μειώσε σε 18-22 στο 10'.Η Μπεσίκτας αντιστάθηκε μέχρι το 15' (28-30), ενώ ο Κριάπα με τρίποντο έγραψε το 30-38 στο δίλεπτο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Με τους Ουίμς και Κρστιτς να είναι ασταμάτητοι έχοντας 11 και 15 πόντους αντίστοιχα, οι Ρώσοι έφυγαν για τα αποδυτήρια στο +12 (32-44).Στο γ' δεκάλεπτο, η διαφορά ξέφυγε ακόμα περισσότερο και με επιμέρους 24-9 στο γ' δεκάλεπτο, "καθαρίζοντας" ουσιαστικά το παιχνίδι. Το δ' δεκάλεπτο απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα και η Μπεσίκτας γνώρισε την εντός έδρας ήττα.Τα δεκάλεπτα: 18-22, 32-44, 41-68, 58-85