Πολύ καλή εμφάνιση από τον Μπουρούση

Ο Γιάννης Μπουρούσης ήταν ο διακριθείς στον αγώνα για τον πρώτο γύρο των ιταλικών πλέι οφ της Αρμάνι Μιλάνο απέναντι στη Σιένα που επικράτησε με 103-79.Αν και αντιμετώπιζε προβλήματα με την πλάτη του, ο Γιάννης Μπουρούσης προσέφερε τις υπηρεσίες του στην ομάδα του που οδηγήθηκε στην πρώτη νίκη εναντίον της Σιένα. Ο έλληνας παίκτης σε 19 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 14 πόντους (6/12δίπ., 0/1τρίπ., 2/6βολ.), ενώ είχε 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.Ο Αντώνης Φώτσης από την πλευρά του είχε 5 πόντους (1/1τρίπ., 2/2βολ.) και 2 ασίστ, 2 ριμπάουντ σε 18 λεπτά.Επίσης, από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μαλίκ
Χέρστον με 20 και  Αλεσάντρο Τζεντίλε με 16 πόντους.Η Βαρέζε συνέτριψε με 92-74 τη Βενέτσια με 25 πόντους του Μάικ Γκριν. Ο Ντούσαν Σάκοτα είχε 6 πόντους (0/1 δίποντο, 2/5 τρίποντα), 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 19 λεπτά. Το Σάββατο διεξάγονται τα δεύτερα ματς στις σειρές Σάσαρι-Καντού (1-0) και Βίρτους Ρόμα-Ρέτζιο Εμίλια (0-1).