Προβάδισμα για Ατρόμητο, 1-1 στο Πανθεσσαλικό

Από ένα ημίχρονο είχαν Ολυμπιακός Βόλου και Ατρόμητος στο μεταξύ τους παιχνίδι που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό για τους "32" του Κυπέλλου Ελλάδος. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο 1ο ημίχρονο που άνοιξαν το σκορ με τον Γκότοβο, "ξύπνησε" στην επανάληψη ο Ατρόμητος και ισοφάρισε με τον Καραμάνο.Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου μέρους, αφού έδειχνε πιο δραστήριος και κινητικός, με
του φιλοξενούμενους να μην μπορούν να απειλήσουν την εστία του Γκίτκου.Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 24' με κοντινό πλασέ του Γκότοβου, μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Ανιέτε. Ο Ατρόμητος προσπάθησε να ανέβει στο γήπεδο και να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη φάση αλλά πέρα από ένα καλό σουτ του Πίοτυ Γκαρσία στο 31', δεν κατάφερε να γίνει επικίνδυνος για την εστία του Ολυμπιακού Βόλου.Στην επανάληψη, η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς εμφανίστηκε βελτιωμένη, πιέζοντας ψηλά και κρατώντας τη μπάλα, χωρίς όμως να δημιουργήσει τη μεγάλη φάση.Αυτή τελικά ήρθε στο 78', όταν ο Καραμάνος με ωραίο σουτ ισοφάρισε για την ομάδα του σε 1-1, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.Ολυμπιακός Βόλου (Σούλης Παπαδόπουλος): Γκίτκος, Καρράς, Κατσιαρός, Γόγολος, Γκότοβος, Τσιάτσιος, Μπολάτι (72' Γουσούλης), Στογιάνοφ, Ανιέτε, Γιενγκά, Κόλεφ (70' Γαλάνης).Ατρόμητος (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Ράντμαν, Νάστος, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Ταβλαρίδης (38' λ.τ Λαζαρίδης), Μπέλιτς, Ιγκλέσιας, Μπάλας, Γκαρσία, Καραμάνος, Καλλέργης (46' Επστάιν).