Ρακόσεβιτς: Μπορούμε να νικήσουμε στο ΣΕΦ

"Ισοφαρίσαμε τη σειρά σε 1-1 παίζοντας ουσιαστικά δύο αγώνες που έμοιαζαν μεταξύ τους. Είχαμε το προβάδισμα στα πρώτα 30 λεπτά του ματς, αλλά στη συνέχεια κάναμε λάθη και δεν μπορέσαμε να διαχειριστούμε τη διαφορά που είχαμε χτίσει. Τις μέρες μέχρι το τρίτο ματς στην Ελλάδα θα τις περάσουμε στο γήπεδο δουλεύοντας ώστε να εμφανιστούμε καλύτεροι στα παιχνίδια στην Αθήνα", τόνισε αρχικά ο άσος της ιταλικής ομάδας και συνέχισε:"Πρέπει να δούμε τα λάθη μας, γιατί υποχωρούσαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, και να τα διορθώσουμε ώστε να
μην επαναληφθούν. Με την εμπειρία που διαθέτουμε, πρέπει να βρούμε το πρόβλημα και να το λύσουμε. Μπορούμε να τα καταφέρουμε και να φέρουμε τη σειρά πάλι στη Σιένα, πιστεύω ότι και τα ματς στο ΣΕΦ θα είναι ντέρμπι και μπορούμε να πάρουμε ένα από αυτά".Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Σιένα ετοιμάζεται για το ματς της Τετάρτης (28/3) με βασικό της πρόβλημα τον Ντέιβιντ Μος, ο οποίος έχει κάποιες μυϊκές ενοχλήσεις και η συμμετοχή του είναι αμφίβολη.Αυτό είναι ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα για τον Σιμόνε Πιανιτζιάνι, καθώς ο Μος είναι παίκτης - κλειδή για τη Σιένα, καθώς εκτός από τις επιθετικές λύσεις που δίνει είναι και καλός αμυντικός και στα δύο πρώτα ματς ήταν αυτός που ανέλαβε κατά βάση το μαρκάρισμα του Βασίλη Σπανούλη.